Sundsvall

Skogskväll med SCA, Handelsbanken och Dina Försäkringar

Välkommen till en inspirerande kväll om skogsägande, ekonomi och juridik på biografen i Sundsvall tillsammans med SCA Skog, Handelsbanken, Ludvig & Co och Dina Försäkringar.

Under kvällen får du ta del av aktuella perspektiv inom skogsvård, omvärldsfaktorer som påverkar skogsägandet, långsiktig kapitalförvaltning med skogen som bas och vad du som markägare kan göra om en avverkning nekas. Kvällen avslutas med ett panelsamtal där vi tillsammans diskuterar aktuella frågor inom skogsägandet och där det finns möjlighet för dig i publiken att ställa frågor.

Vi bjuder på fikabuffé vid ankomst och avslutar kvällen med mingel, kaffe och kaka. Antalet platser är begränsat, så vänta inte med din anmälan. 

Varmt välkommen! 

Till anmälan

 


I samarbete med:

 

Fler event

Kurs: Finansiering – bankernas krav

Tvååker

Funderar du på att investera? Nu eller framöver? Den här kursen ger dig kunskap och verktyg till att bedöma din investering ur flera perspektiv och till att ta fram de underlag som banken ofta kräver för en beviljad kredit. 

Läs mer